Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy

„ZAGŁEBIE” Ustronie Morskie

Rehabilitacja

Rehabilitacja jest jedynym sposobem, aby czuć się komfortowo i powrócić do dawnej sprawności fizycznej po przebytych urazach, wypadkach, chorobach.

Mając to na uwadze, stworzyliśmy bazę zabiegową i jestesmy przekonani, że wykwalifikowani oraz doświadczeni fizjoterapeuci umożliwią Państwu powrót do zdrowia.

Na sali prowadzone są indywidualne zajęcia, ćwiczenia oddechowe, ogólnousprawniające, kręgosłupowe oraz ćwiczenia manualne, gimnastyka ogólna.

Siłownia, UGUL, Pętla Glissona, rowery treningowe, rotory, bieżnie.

Sekwencyjny masaż uciskowy, ma zastosowanie w rehabilitacji po urazach i kontuzjach, w leczeniu niewydolności limfatycznej, profilaktyce niewydolności żylnej oraz profilaktyce przeciwzakrzepowowej. Stosowany jest również przy obrzękach kończyn górnych, po mastektomii, kończyn dolnych różnej etiologii oraz przy odchudzaniu kończyn i zwalczaniu cellulitu.

Zabiegi prądowe polegające na masażu elektrycznym, powodują pobudzenie nerwów, likwidują stany zapalne w obrębie stawów, znacznie redukują bóle stawowo-mięśniowe.

Zabieg prądowy o przemiennym natężeniu, stosowany w leczeniu stanów zapalnych, przy zwyrodnieniu stawów, uśmierzaniu bólu, w zabiegach mających na celu obniżenie napięcia mięśni.

Zabieg mający na celu ogrzewanie pewnych partii ciała, w celu rozluźnienia naczyń krwionośnych i zlikwidowania stanów zapalnych.

Zabieg z użyciem głowicy, z której wychodzą fale akustyczne nie uchwytne dla ludzkiego ucha. Mikromasaż ultradźwiękami zmniejsza ból i napięcie mięśniowe, hamuje procesy zapalne. Ultradźwięki mają największe zastosowanie w chorobach układu ruchu i nerwowego.

Wykorzystuje w procesie leczenia pulsujące (zmienne) pole magnetyczne o małej częstotliwości, które powoduje ruch jonów w komórkach ciała. Pole magnetyczne przenika przez wszystkie tkanki rfin (tzw. hormon szczęścia). TENS znajduje również zastosowanie w terapii trudno gojących się ran i owrzodzeń.

(leczenie zimnem) – Nawiew parami ciekłego azotu (-180 stopni Celsjusza), uśmierza ból, zmniejsza obrzęki i procesy zapalne. Zabieg stosuje się m.in. w schorzeniach reumatycznych, urazach narządu ruchu, dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych.

Jest ważne dla życia człowieka: pobudza naturalne procesy regeneracyjne, stymulujące przemianę materii komórki, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi.

Rozszerzają naczynia krwionośne, co poprawia obieg krwi w organizmie. Ponadto poprzez rozgrzanie i rozluźnienie mięśni i stawów zniesione jest uczucie bólu.

Masaż leczniczy. Dzięki jego stosowaniu można pozbyć się wielu drobnych, lecz uciążliwych dolegliwości oraz złagodzić ich objawy i poprawić komfort życia.

Już starożytni Rzymianie doceniali zbawienne działanie kąpieli, a wodę uważano za eliksir i źródło życia, stosując ją jako środek uzdrawiający. Kąpiel perełkowa stosowana jest w schorzeniach układu krążenia oraz chorobach przebiegających z zaburzeniem krążenia obwodowego (np. cukrzycy).

Zabieg zmniejszający pobudliwość nerwów czuciowych i ruchowych. Normalizuje ciśnienie tętnicze. Polepsza regulację krążenia krwi i pobudza ukrwienie skóry. Reguluje metabolizm skóry i poprawia jej odporność. Stosowany gł. w schorzeniach narządu ruchu i skóry.

Zabieg polegający na masowaniu całego ciała, strumieniem wody pod ciśnieniem, z węża zakończonego odpowiednią nasadką (bez okolicy serca i głowy). Działa na choroby układu kostno – stawowego i mięśniowego, zaburzenia krążenia obwodowego i przemiany materii, nerwobóle, rwę kulszową oraz stany wyczerpania psychicznego.

Zabieg rozluźniający, pobudzający, odprężający. Stosowany w zespołach bólowych, zmęczeniu, jako zabieg relaksujący.

Przeprowadzana jest w gorącym powietrzu wysyconym lub przesyconym parą wodną. Celem kąpieli parowych jest pobudzenie czynności skóry związanych z wydalaniem z organizmu odpadowych produktów przemiany materii i toksyn wytwarzanych przez procesy chorobowe. Kąpiel ta wywiera działanie ogólne na wszystkie narządy organizmu.

Wykonuje się je skupionym bądź wachlarzowatym strumieniem wody, stosując na zmianę natrysk deszczowy i kolczasty. Bicze wodne całkowite wpływają stabilizująco na autonomiczny układ nerwowy, pobudzają krążenie i oddychanie oraz przemianę materii.

To najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

Bazuje on na skrzyżowanym odruchu naczynioruchowym. Pod wpływem bodźców mechanicznych na bazie tego odruchu dochodzi do dużego przekrwienia w przeciwnej kończynie. Wraz z dużym przekrwieniem dochodzi do lepszego odżywienia przekrwionych obszarów, a za tym idzie szybszy proces gojenia.

Składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonywania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych na drodze odruchowej.

Polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Sprzyja to przede wszystkim rozwojowi siły i masy mięśniowej.

Masaż całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejkach roślinnych.

Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Ośrodek jest uprawniony do przyjmowania osób niepełnosprawnych korzystających z dofinansowania PFRON z następującymi schorzeniami:

 • z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

 • z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich

 • z dysfunkcją narządu wzroku

 • z dysfunkcją narządu słuchu

 • z upośledzeniem umysłowym

 • z chorobą psychiczną

 • z padaczką

 • ze schorzeniami układu krążenia

 • z chorobami układu krwiotwórczego

 • z chorobami układu moczowo-płciowego

 • z chorobami układu pokarmowego

 • z chorobami neurologicznymi

 • z chorobami reumatycznymi

 • kobiety po mastektomii

 • z celiaklią

 • z cukrzycą

 • z mózgowym porażeniem dziecięcym

 • z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego

 • z niedoczynnością tarczycy

 • osoby po laryngektomii

 • z chorobami przemiany materii

 • z chorobami dermatologicznymi

 • ze schorzeniami układu immunologicznego

 • ze schorzeniami układu oddechowego

 • z niedoczynnością tarczycy

Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane w OR „ZAGŁĘBIE” wraz z ich kosztem, ponoszonym przez kuracjusza wtedy, gdy zabieg jest wykonywany na jego życzenie jako nadliczbowy
Lp.Nazwa zabieguKoszt
1Masaż suchy jednoodcinkowy27 zł
2Masaż suchy – łóżko wodne WELLSYSTEM25 zł
3Masaż limfatyczny urządzeniem BOA25 zł
4Masaż limfatyczny urządzeniem BOA – spodnie45 zł
5Masaż limfatyczny urządzeniem BOA – skafander47 zł
6Masaż w fotelu masującym19 zł
7Masaż wibracyjny aparatem Aquawibron27 zł
8Masaż podudzi – masażer do stóp15 zł
9Akupresura stóp – masażer stóp15 zł
10Kąpiel perełkowa28 zł
11Kąpiel Solankowa30 zł
12Hydromasaż30 zł
13Masaż wirowy kończyn dolnych23 zł
14Masaż wirowy kończyn górnych23 zł
15Bicze szkockie30 zł
16Krioterapia25 zł
17Okłady borowinowe25 zł
18Terapia PNF, CYRIAX48 zł
19Gimnastyka indywidualna (UGUL)18 zł
20Gimnastyka indywidualna25 zł
21Pętla Glissona27 zł
22Gimnastyka zbiorowa15 zł
23Wyciąg Krzesełkowy (Perschla)22 zł
24Wyciąg lędzwiowy – Trakcja kręgosłupa22 zł
25Naświetlanie Lampą SOLLUX14 zł
26Naświetlanie Lampą Bioptron14 zł
27Laseroterapia19 zł
28Ultradzwięki19 zł
29Magnetoterapia22 zł
30Zabiegi prądami diadynamicznymi, prądy faradyczne, interferencyjne,
jonoforeza, TENS, KOTZ’A prądami galwanicznymi, stymulacja mięśniowa
19 zł
31Inhalacje Indywidualne18 zł
33Psychoterapia80 zł
34Zabieg falą uderzeniową *55 zł
35Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)*35 zł
36Masaż limfatyczny ręczny *75 zł
37Masaż suchy dwuodcinkowy *50 zł
38Masaż stóp*65 zł
39Masaż twarzy (witaminowy / ujędrniający) *65 zł
40Masaż bańką chińską*60 zł
41Masaż Ipsilateralny/kontralateralny *40 zł
42Masaż segmentarny *65 zł
43Masaż izometryczny (odbudowa masy mięśniowej) *45 zł
44Masaż centryfugalny (stawowy)*55 zł
45Masaż sportowy (częściowy/całościowy)*65-115 zł
46Masaż aromoterapeutyczny *120 zł
47Masaż relaksacyjny *120 zł
46Masaż gorącymi kamieniami *130 zł
0 -
DNIOWY POBYT

Znajdź czas dla siebie. Zasługujesz na to.

Zarezerwuj pobyt. Napisz do nas i zapytaj o dostępność